Maszyna uprawowa
do pracy z siewnikiem

Agregat uprawowo-siewny przeznaczony jest do przedsiewnego doprawiania gleby
po orce siewnej lub przedzimowej. Działanie maszyny polega na spulchnieniu
i wyrównaniu górnej warstwy gleby, rozkruszeniu brył, niszczeniu chwastów
oraz ugnieceniu gleby poniżej głębokości siewu w celu lepszego podsiąkania wody zapewniającego lepsze wschody roślin. Agregat uprawowy z wydźwigiem do siewnika to rozwiązanie dla gospodarstw wykorzystujących do prac uprawowo-siewnych ciągniki o niewielkiej klasie udźwigu. Za wyborem lekkiego agregatu uprawowego przemawiają minimalne koszty eksploatacji. Zastosowanie tej maszyny wraz
z siewnikiem to oszczędny i wydajny wariant.



Dobre rozwiązanie na gleby lekkie
i średnie

Agregat uprawowo-siewny Rolmako użytkowany powinien być na glebach lekkich
i średniozwięzłych. Maszyna jest przystosowana do współpracy z siewnikiem. Zestaw służy do wykonywania podczas jednego przejazdu uprawy przedsiewnej i siewu. Zęby typu S są rozmieszczone w 2 lub 3 rzędach i optymalizują przedostawanie się resztek roślinnych, brył i kamieni. Agregat wyposażony jest w uniwersalną oś zaczepową, która ułatwia zawieszanie na cięgnach dolnych ciągnika. Agregat uprawowo-siewny występuje w czterech szerokościach roboczych 2,5 m, 2,7 m, 3,0 m oraz 4,0 m. Uniwersalny hydrauliczny podnośnik umożliwia bezproblemowe podłączenie agregatu z dowolnym siewnikiem. Małe wymagania względem mocy ciągnika, duża wydajność robocza oraz małe gabaryty zapewniające łatwy transport to cechy agregatu uprawowo-siewnego, które ułatwiają pracę rolnika.











Optymalne warunki dla maszyny wysiewającej

Elementy robocze dopasowane są do lekkich i średnich gleb oraz umożliwiają pracę
z prędkością nawet 12 km/h. System montowania zębów sprężystych sprawia, że ich wymiana jest bardzo prosta. W zależności od wersji zęby typu S rozłożone są w dwóch lub trzech rzędach. W podstawowym wyposażeniu na maszynie montowane są zęby odgięte lub proste. Odpowiedni rozstaw narzędzi uprawowych w rzędzie zapewnia równomierne spulchnianie gleby i dobre efekty pracy. Zakres regulacji elementów roboczych umożliwia współpracę z dowolnym typem siewnika. Do agregatów uprawowo-siewnych najczęściej wybieranym przez Klientów wałem tylnym jest wał rurowy na ziemie lekkie, na mocniejsze ziemie wał strunowy z listwami uzębionymi lub Packer, a na suchą zbryloną glebę dobrze kruszący bryły ziemi wał Crosskill.

Budowa maszyn



1. Wieża trzypunktowego układu zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny agregatu uprawowego. Solidna wieża trzypunktowego zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

2. Wał przedni strunowy
skośny

Przedni wał o średnicy 325 mm połączony jest na wspólnym wahaczu z tylnym wałem doprawiającym, aby zapewnić kopiowanie terenu oraz idealne dopasowanie do uprawianego podłoża.

3. Elementy robocze

Zęby sprężynowe typu S zamontowane są dwóch lub trzech rzędach. Ilość zębów w obu wariantach jest identyczna. Większa ilość rzędów oznacza obszerniejsze odstępy między zębami.

4. Elementy płużne PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

5. Regulacja głębokości pracy

Parametr głębokości reguluje się za pomocą śruby po obu stronach agregatu. Zabezpieczenie wybranej głębokości sworzniem chroni mechanizmy regulacyjne przez zużyciem w trakcie pracy.

6. Wydźwig do siewnika

Przystosowany do pracy ze wszystkimi modelami siewników zbożowych. Śruba centralna do połączenia siewnika wchodzi w skład wyposażenia maszyny.

7. Podpory pod koła siewnika

Podczas transportu ważne, aby koła siewnika były oparte o przystosowane do tego celu podpory i odciążały w ten sposób hydrauliczny wydźwig agregatu.

8. Wał uprawowy

Aby dobrze uprawić glebę niezbędny jest dobór właściwego wału doprawiającego. Wybór zależy od tego, jaką mamy ziemię i jaki efekt chcemy uzyskać. Każdy wariant wału jest skierowany do specyficznych warunków roboczych.

9. System czyszczenia wałów

Elementy czyszczące wykonane z trudnościeralnej hartowanej stali borowej.

10. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne Cultivation tools pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

11. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

12. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

13. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.

14. Zrobotyzowane spawanie

Precyzja i powtarzalność komponentów maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu spawaniu. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym wykonujemy najbardziej wymagające prace spawalnicze.







U 659



Wyposażenie
Standardowe
  • Belka zaczepowa, wał przedni strunowy skośny Ø325 mm, dwa rzędy zębów odgiętych, dwu-siłownikowy wydźwig siewnika, podpory pod koła siewnika, wał rurowy tylny Ø450 mm
Wyposażenie
Opcjonalne
  • Ząb prosty SU 32x12 mm
  • Trzy rzędy zębów
  • Bezobsługowe zespoły łożyskowe wału
Wały tylne
Opcjonalne
  • Wał strunowy z listwami prostymi Ø460 mm
  • Wał strunowy z listwami uzębionymi Ø460 mm
  • Wał zębaty Packer Ø460 mm
  • Wał rurowo-pierścieniowy Ø450 mm
  • Wał Crosskill Ø400 mm
  • Wał sprężynowy Ø470 mm