Cambridge lub ORION - konstrukcja dająca przewagę

Wał do równania pola Rolmako to w pełni hydrauliczna konstrukcja dla nowoczesnych gospodarstw, które mają wysokie wymagania co do jakości i wydajności pracy oraz trwałości urządzeń. Wał do równania pola Rolmako spełnia najbardziej wyśrubowane wymagania dotyczące kompaktowości swojej konstrukcji i pomimo wielkich szerokości roboczych można go złożyć do szerokości transportowej poniżej 3,0 m dzięki czemu przejazd po drogach publicznych jest wygodny, łatwy i bezpieczny. Cały proces rozkładania urządzenia do pozycji roboczej oraz składania do pozycji transportowej dzięki układowi hydraulicznemu można wykonać z kabiny ciągnika bez konieczności wysiadania czy dodatkowego manewrowania. Wał Cambridge można wykorzystać do zabiegów przed samym siewem i po zasiewach, gdzie mocno wpływają na jakość plonów. Jest szczególnie przydatny do uprawy w niesprzyjających suchych warunkach ze względu na fakt, iż skutecznie zatrzymuje wilgoć w glebie. Zbudowany jest z osadzonych na przemian zębatych talerzy i płaskich pierścieni obracających się niezależnie od siebie podczas przejazdu na polu. Elementy te nie mają tendencji do zalepiania glebą, gdyż same oczyszczają się pod wpływem różnicy prędkości obrotowej. Wały Orion znajdują zastosowanie przy uprawie roli oraz użytków zielonych. Wał wyposażony w pierścienie Orion jest idealnym narzędziem rolniczym do upraw przedsiewnych. Na użytkach zielonych wał Orion stosowany jest do pobudzenia krzewienia się traw, do wałowania do siewu i pielęgnacji istniejących zasobów. Ma on również zastosowanie przy uprawie ścierniska wspomagając rozkład masy pożniwnej. Stanowi dobre narzędzie do tej uprawy w połączeniu z tnącym wałem nożowym.

Przygotowanie łoża siewnego szybsze
i łatwiejsze

Wały Rolmako przeznaczone są do dodatkowej przedsiewnej uprawy gleby, szczególnie w ciężkich, suchych warunkach. Wał Rolmako skutecznie rozdrabnia bryły i dzięki swojej masie zagęszcza glebę, aby przywrócić jej możliwość odpowiedniego podsiąkania. Zachowanie wilgoci w glebie zapewnia intensywne i równomierne wschody roślin nawet w okresie suszy. Wał Rolmako można użytkować zarówno przed jaki i po siewie. Posiewny zabieg roboczy przyspiesza wegetację roślin. Dodatkową zaletę narzędzia stanowi ograniczenie ryzyka uszkodzenia oraz nadmiernego zużycia elementów roboczych maszyn uprawowych przez kamienie. Wał Rolmako podczas przejazdu wgniata kamienie głębiej pod powierzchnię gleby, przez co spada ryzyko uszkodzenia siewnika o przeszkody pozostawione na polu. Specjalna konstrukcja ramy zapewnia kopiowanie kształtu terenu dzięki czemu uzyskujemy jednakowy docisk na całej szerokości roboczej. Sekcje wałów pokrywają się w rzędach i zapewniają równomierną pracę na całej szerokości, nawet na lekkich uwrociach i nierównych polach. Wałowanie to doskonała okazja do oczyszczenia pola z kamieni. Opcjonalnie wał można doposażyć w pojemniki na kamienie, które pozwalają przetransportować głazy z pola oraz pozwalają dodatkowo dociążyć maszynę. Wały mogą być wyposażone w dwuobwodową instalację hamulcową dla układu pneumatycznego lub hydraulicznego w zależności od preferencji użytkownika.












Wiele rozwiązań technicznych dostosowanych dla preferencji użytkownika


Wały Rolmako są dostępne w szerokościach roboczych od 6,2 m do 9,4 m, istnieje możliwość wyboru typu pierścienia roboczego. Może to być pierścień Cambridge o średnicy 530 mm lub sferoidalny pierścień ORION o średnicy 500 mm. Oba typy są przystosowane do pracy w najcięższych warunkach jednak do pracy na użytkach zielonych, glebach lepkich i piaszczystych oraz przy przewadze prac posiewnych zalecany jest wybór wariantu ORION. Dodatkową opcją jest sterowana hydraulicznie włóka Crossboard, która nadaje się szczególnie do wiosennej uprawy gleby oraz wstępnego wyrównywania powierzchni i kruszenia bruzd. Włóka zbudowana jest z hartowanych sprężyn oraz wygiętych nakładek roboczych. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia przed sekcją wałów bryły zostają rozbite, a pole wyrównane. Włóka tworzy optymalną powierzchnię przed siew. Z powodzeniem sprawdza się na zakamienionych polach, ponieważ nie wyciąga kamieni na powierzchnię. Na trudne warunki zamontowana może zostać opcjonalna belka stabilizacyjna łącząca elementy robocze w jedną całość dla jeszcze lepszych efektów równania. Gdy na powierzchni pola tworzy się twarda skorupa właściwe jest zastosowanie agresywnej płozy z zębami DoubleKnife. Kolejny dostępny wariant doposażenia to przedni tnący wał nożowy, który jest przeznaczony do intensywnego rozdrabniania resztek pożniwnych po kukurydzy i rzepaku oraz masy zielonej roślin poplonowych. Zarówno włóka Crossboard jak i wał nożowy są sterowane z kabiny ciągnika za pomocą obwodu hydraulicznego.

Budowa maszyn



1. Tylna belka z oświetleniem LED

Opcjonalnie belkę z oświetleniem LED można wyposażyć w ramkę tablicy rejestracyjnej z podświetleniem dla maszyn, które będą zgłaszane w urzędzie komunikacji.

2. Masywny dyszel

Dyszel z wahliwą belką III kategorii zaczepu ciągnika. Mocny, przewymiarowany dyszel daje dużą stabilność podczas pracy uprawowej oraz w trakcie przejazdów na pole.

3. Zaczep dyszla

Standardowa forma sprzęgania to ucho dyszla.

4. Hydrauliczna stopa podporowa

Zamontowana w ramie stopa podporowa hydraulicznie składana i rozkładana ułatwia agregatowanie i odczepianie maszyny od ciągnika.

5. Dwa warianty hamulca

Maszyny rolnicze oraz ich kombinacje przekraczają wagę całkowitą 3500 kg. W celu poruszania się po drogach publicznych muszą zostać wyposażone w hamulec pneumatyczny lub hydrauliczny. W przypadku maszyn przekraczających w/w wagę niewyposażonych w hamulec obowiązuje zakaz poruszania się po drogach publicznych.

6. Włóka Crossboard

Narzędzie uprawowe sprawdza się przy rozbijaniu brył ziemi i równaniu pola przed 
pracą wałów Cambridge lub ORION.

7. Wał uprawowy

Dwie wersje: Cambridge lub ORION. Wybór odpowiedniego pierścienia do konkretnej uprawy jest kluczowy.

8. Żeliwo sferoidalne GGG50

Dobre właściwości mechaniczne i inne zalety żeliwa sferoidalnego wpływają na dłuższy okres eksploatacji wału uprawowego.

9. System kopiowania terenu

Prosty i skuteczny system kopiowania terenu pozwala na ułożenie się wału w stosunku do uprawianego podłoża.

10. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne Cultivation tools pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

11. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

12. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

13. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.

14. Zrobotyzowane spawanie

Precyzja i powtarzalność komponentów maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu spawaniu. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym wykonujemy najbardziej wymagające prace spawalnicze.




Cambridge/ORION to w pełni hydrauliczny wał uprawowy dla rolników, którzy stawiają wysokie wymagania co do jakości, wydajności i trwałości



Wyposażenie
Standardowe
  • Wybór wału Cambridge Ø 530 mm lub wału pryzmatycznego ORION Ø 500 mm stanowi bazę pod rozbudowę o kolejne opcje. Standardowo w maszynie montowane jest ogumienie 400/60 15.5. System rozkładania i składania maszyny sterowny jest hydraulicznie. Kopiowanie terenu na sprężynach talerzowych. Podłączenie do ciągnika odbywa się poprzez wahliwą belkę zaczepową.
Wyposażenie
Opcjonalne
  • Włóka hydrauliczna Crossboard
  • Wzmocniona włóka Crossboard
  • Wzmocniona włóka Crossboard z belką stabilizacyjną
  • Wał nożowy ProCut
  • Wały wykonane ze sferoidalnego żeliwa GGG50
  • Hamulec hydrauliczny lub pneumatyczny
  • Pojemniki na kamienie
  • Siewnik poplonu Delimbe
  • Siewnik poplonu APV
  • Tylna belka z oświetleniem LED
  • Bezobsługowe zespoły łożyskowe wału