VibroSTAR to kultywator przedsiewny wyposażony w specjalne zęby zapewniające idealne przygotowanie łoża siewnego. Agregat ten dostępny jest w wersji półzawieszanej o szerokości roboczej od 6 m do 8 m. Unikatową cechą tej maszyny jest modułowa budowa umożliwiająca dowolne skonfigurowanie urządzeń roboczych zgodnie z własną wizją technologii uprawy. Intensywna uprawa pozwala zredukować liczbę przejazdów i utrzymać wilgoć zawartą w glebie. Dzięki specjalnej konstrukcji układu nośnego oraz kół podporowych maszyna idealnie utrzymuje się na powierzchni pola, co gwarantuje zachowanie równomiernej głębokości roboczej i pozwala przyspieszyć proces wjazdu na pole siewnikiem.
Kompletna propozycja wszystkich narzędzi w jednej maszynie
Nowy standard przygotowania pola przed siew
W maszynie VibroSTAR zastosowano ramę z kołami nośnymi przesuniętymi względem siebie, rama główna maszyny ma więc dwie osie nośne. VibroSTAR utrzymuje dzięki takiej konstrukcji stałe położenie względem pola, a zęby ze wszystkich belek uprawiają glebę na jednakowej głębokości roboczej. Wibrujące z dużą częstotliwością zęby SN 45x12 osadzone są w 5 lub 6 rzędach roboczych. Wibracje skutkują tym, że grubsze kawałki gleby zostają na wierzchniej warstwie pola, a elementy drobniejsze opadają poniżej. Dzięki temu tworzy się powierzchnia pola odporna na uwarunkowania pogodowe, a jednocześnie wytwarzane jest odpowiednie środowisko do kontaktu nasion z glebą. Ramę zawieszono na dużej wysokości. Znaczny prześwit w połączeniu z przestrzeniami między zębami umożliwia przepływ znaczących ilości gleby oraz resztek pożniwnych, a także precyzyjną i intensywną uprawę gleby zapewniającą optymalne warunki do siewu.
Więcej narzędzi zaangażowane
w jednym przejeździe roboczym
Kultywator VibroSTAR gwarantuje optymalne efekty siewu. Może intensywniej uprawiać glebę w miejscach, gdzie wymagana jest uprawa nieco głębsza. Zastosowana w agregatach VibroSTAR funkcja hydraulicznej kontroli głębokości umożliwia przystosowanie głębokości pracy do warunków panujących na polu. Dzięki tej specjalnej konstrukcji ramy agregat doskonale niweluje nierówności pola i reaguje na zmiany ukształtowania terenu. Kultywator VibroSTAR można wyposażyć w dodatkowy zaczep tylny umożliwiający doczepienie np. wału przedsiewnego Cambridge, który zagęszcza glebę i poprawia intensywność uprawy. Dzięki takiej kombinacji uzyskuje się rozdrobnioną strukturę gleby gwarantującą optymalne warunki wzrostu roślin o małych nasionach jak na przykład burak cukrowy.
Budowa maszyn
1. Tylna belka z oświetleniem LED
2. Masywny dyszel
3. Wózek transportowy z funkcją regulacją głębokości pracy
4. Spulchniacze śladów
ciągnika
5. Przednia włóka Crossboard
6. Elementy robocze
7. Tylna włóka Crossboard
8. Tylne zgrzebło sprężynowe
9. Jakościowa stal
U 445
- 5 rzędów zębów sprężynowych SN 45 mm x 10 mm z redliczką przedsiewną, hydrauliczna regulacja głębokości pracy, 4 koła transportowe oraz 4 koła podporowe, hydraulicznie sterowane koła podporowe z systemem kopiowania terenu, opony 200/60x14,5 14PR. Maszyna jest sprzęgana z ciągnikiem uchem dyszla. Opcjonalne zaczepy dyszla (belka kat. III kulowy K80) dostępne na specjalne zamówienie.
- Wyposażenie opcjonalne
- Włóka przednia Crossboard hydrauliczna
- Włóka przednia wzmocniona Crossboard hydrauliczna
- Włóka przednia wzmocniona Crossboard hydrauliczna z belką stabilizującą
- Włóka przednia + tylna wzmocniona Crossboard hydrauliczna
- Włóka przednia + tylna wzmocniona Crossboard hydrauliczna z belką stabilizującą
- 6 rząd zębów sprężynowych SN 45 x 10 mm
- Belka ze zgrzebłem sprężynowym wersja pojedyncza
- Belka ze zgrzebłem sprężynowym wersja podwójna
- Wał strunowy uzębiony Ø320 mm
- Spulchniacze śladów ciągnika (4 szt. zabezpieczone sprężyną)
- Redlica do zęba SN o szerokości 120 mm
- Koło zapasowe z felgą 200/60x14,5 14PR
- Ząb włóki DoubleKnife
- Dodatkowy zaczep (pozwala na ciągnięcie za maszyną wału Cambridge)
- Przednia belka z oświetleniem LED
- Tylna belka z oświetleniem LED
- Ramka tablicy rejestracyjnej z podświetleniem
Najczęściej wybierane akcesoria
Cultivation tools
Spulchniacze śladów ciągnika
Podczas pracy na glebach wrażliwych na ugniatanie i przy zredukowanej głębokości roboczej zasadne jest użycie spulchniaczy śladów kół ciągnika. Są one pierwszym elementem oddziałującym na glebę bezpośrednio za ciągnikiem, które unoszą, spulchniają i równają glebę zagęszczoną kołami. Pozycja spulchniaczy śladów kół może być regulowana w poziomie i w pionie. Sprężynowy spulchniacz zapewnia niezmienną siłę uwalniania. Idealne spulchnienie śladów kół ciągnika eliminuje nierównomierne wschody roślin po siewie.
Włóka Crossboard
Włóka zbudowana jest z hartowanych sprężyn oraz wygiętych nakładek roboczych. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia przed sekcją talerzową bryły zostaną rozbite, a pole wyrównane. Włóka tworzy optymalną powierzchnię przed siew. Z powodzeniem sprawdza się na zakamienionych polach, ponieważ nie wyciąga kamieni na powierzchnię. Włóka Crossboard występuje w kilku wariantach, które różnią się od siebie wymiarem sprężyny oraz szerokością płozy. Na trudne warunki zamontowana może zostać opcjonalna belka stabilizacyjna łącząca elementy robocze w jedną całość dla jeszcze lepszych efektów równania. Gdy na powierzchni pola tworzy się twarda skorupa właściwe jest zastosowanie agresywnej płozy z zębami DoubleKnife.
Zęby uprawowe
Rolmako VibroSTAR jest kultywatorem półzawieszanym o niskim zapotrzebowaniu na moc dzięki zębom kultywatora SN 45 x 10 mm umieszczonym w 5 rzędach, które zapewniają zróżnicowaną głębokość uprawy od 0 do 12 cm. Elastyczne wąskie dłuta zapewniają intensywne spulchnianie gleby. Dłuta są sprężyście zamontowane na ramie i swobodnie odchylają się po najechaniu na przeszkodę. Standardowa redlica prosta 35x210x6 mm może zostać zastąpiona podcinaczem 120 mm.
Zgrzebło sprężynowe
Opcjonalne tylne zgrzebło montowane jest za drugą włóką Crossboard. Rozciąga ono ziemię po całej powierzchni pola nie pozostawiając miejsc, gdzie duże wyrównanie gleby ma wielkie znaczenie, ponieważ kolejnej roślinie uprawowej zapewnia się te same warunki rozwoju na całej powierzchni pola. Zgrzebło sprężynowe pozwala zmieniać kąt roboczy oraz nacisk wywierany przez glebę przez to narzędzie, aby je dostosować do rozmaitych warunków glebowych. Zgrzebło sprężynowe jest doskonałym narzędziem uzupełniającym uprawę oraz zapewnia lepsze warunki startowe wysiewanym roślinom.
Wał strunowy
Wał kruszący wygładza powierzchnię pola i dodatkowo uprawia glebę dzięki czemu jej struktura sprzyja siewowi roślin o drobnych nasionach. Jest przeznaczony do upraw przedsiewnych, w których wyrównuje górną warstwę gleby. Wał strunowy pokruszy ewentualne grudy ziemi, ma również działanie zagęszczające.
Najważniejsze właściwości
Koncepcja VibroSTAR
- wysoka wydajność i jakość pracy
- modułowa konstrukcja pozwalająca na dowolną rozbudowę agregatu
- wysoka przepustowość maszyny
- 5 lub 6 rzędów z elementami roboczymi
- połączenie wszystkich narzędzi do uprawy przedsiewnej w jednej maszynie
- 4 pary kół jezdnych z hydraulicznym sterowaniem głębokością pracy
- sprzężenie dwóch włók Crossboard w jednej regulacji głębokości
- dodatkowy cylinder umożliwiający korektę tylnej włóki względem przedniej
- zgrzebło sprężynowe pojedyncze lub podwójne
- sprzęg do maszyny towarzyszącej
- wał strunowy kończący uprawę
- minimum miejsc regulacji.
Kompletnie wyposażony agregat uprawowy
1 Strefa spulchniania śladów kół ciągnika. Idealne spulchnienie śladów kół ciągnika eliminuje nierównomierne wschody roślin po siewie.
2 Strefa wstępnego równania gleby. Precyzyjnie wyrównana powierzchnia gleby umożliwia równomierne spulchnienie łoża siewnego.
3 Strefa elementów roboczych. Gleba jest kruszona zębową sekcją roboczą do ustawionej głębokości. Głębokość uprawy powinna być taka sama jak planowana głębokości siewu. Wibrujące z dużą intensywnością zęby powodują, że większe elementy gleby zostają na powierzchni pola, a frakcje drobniejsze znajdują się w niższej warstwie gleby. Użycie redliczek strzałkowych gwarantuje uprawę i podcięcie chwastów na całej powierzchni.
4 Strefa wyrównująca za sekcją uprawową. Włóka Crossboard dla jeszcze lepszego efektu równania może zostać wyposażona w listwę stabilizującą, która sprawia, że wszystkie jej elementy działają jak jedna całość nie dopuszczając do ruchów pojedynczych elementów roboczych.
5 Strefa końcowego wyrównywania gleby. Zapewnia idealnie wyrównaną powierzchnie i minimalną ilość grudek przed późniejszym siewem.
6. Strefa ostatecznego równania i kruszenia brył. Mała średnica wału pozwala na osiągnięcie lepszego wyrównania. Doskonałe końcowe wyrównanie powierzchni uprawy sprzyja jednolitej głębokości siewu. Użytkownik osiąga zamierzoną ilość przejazdów potrzebnych do osiągnięcia idealnego łoża siewnego.
Układ jezdny i regulacja głębokości
System regulacji głębokości kultywatora U 445 umożliwia dostosowanie głębokości pracy maszyny do bieżących warunków glebowych podczas przejazdu bez wychodzenia z ciągnika. Pozwala to na zapewnienie optymalnych warunków siewu w strefach wymagających głębszego spulchnienia i szybki powrót do wcześniej zadanych parametrów. Dzięki zastosowaniu siłownika hydraulicznego z pamięcią maszyna podczas podnoszenia i opuszczania np. na uwrociach wraca do swojej wcześniejszej głębokości roboczej. Podczas transportu redukowane są mocne wstrząsy, co pozwala wydłużyć żywotność ramy głównej urządzenia. Układ zawieszenia dodatkowo zapewnia płynną i spokojną jazdę, również przy wyższej prędkości jazdy.
Jednoczesna regulacja włók Crossboard
W wariancie agregatu wyposażonego w przednią i tylną włókę Crossboard regulacja obu narzędzi odbywa się w tym samym czasie za pośrednictwem tego samego cylindra hydraulicznego. Maszyna w tym zestawieniu standardowo wyposażona jest w dodatkowy cylinder hydrauliczny służący do korekty położenia tylnej włóki względem przedniej.
Wiele dostępnych konfiguracji
Duże doświadczenie eksportowe pozwoliło nam na zbudowanie oferty dostosowanej do oczekiwań Klienta. Duża liczba konfiguracji i doposażenia maszyn rolniczych pozwala dopasować urządzenie do warunków polowych w jakich przyjdzie mu pracować. Wiele lat pracy pracowników Rolmako nad udoskonalaniem wyrobów firmy pozwala nam dzisiaj dostarczać produkty najwyższej jakości do najbardziej odległych regionów świata, gdzie udowodniły one swoją przydatność w zróżnicowanych układach glebowych.
Przewymiarowana konstrukcja
Maszyny uprawowe Rolmako wyróżniają się spośród konkurencji większą masą własną. Kadra firmy odpowiedzialna za rozwój buduje urządzenia rolnicze z myślą o najtrudniejszych warunkach pracy. Maszyny Rolmako uprawiają skutecznie ziemie w najbardziej wymagających regionach świata, bez konieczności ich dociążania. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne Cultivation tools, pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.
Stal zapewniająca przewagę
Coraz większe i mocniejsze ciągniki rolnicze poddają elementy konstrukcyjne maszyn uprawowych coraz większym naprężeniom sięgającym granic ich możliwości. Od nowoczesnych konstrukcji rolniczych oczekuje się dużej wytrzymałości na obciążenia oraz wydłużonego okresu eksploatacji. Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji odpowiedniej stali, dlatego przy produkcji naszych maszyn uprawowych używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC, stale węglowe i borowe do obróbki cieplnej oraz trudnościeralne Hardox. Zastosowanie jakościowych wyrobów hutniczych czyni nasze produkty wysokowytrzymałymi urządzeniami rolniczymi, zdolnymi pracować przy dużych prędkościach roboczych z wysoką wydajnością powierzchniową.