Sprawdzona konstrukcja gwarantująca zadowolenie

Maszyny na przedni TUZ ciągnika stanowią doskonałe rozwiązanie dla wysokich kosztów prac uprawowych poprzez wykonanie dodatkowej pracy w ramach jednego przejazdu ciągnika. Ciężkie wały poprawiają sterowność ciągnika, przejmują w ten sposób rolę przedniego balastu. Wszechstronny kultywator uprawowy Rolmako na przedni TUZ ciągnika bazuje na sprawdzonych narzędziach uprawowych pochodzących od modelu kultywatora uniwersalnego Rolmako U 497, który sprawdził się już w wielu zakątkach świata oraz w najróżniejszych warunkach glebowych. Solidna, wyważona konstrukcja zapewnia łatwy transport oraz bezproblemową pracę w polu. Urządzenie posiada standardowo dwa rzędy zębów oraz wał doprawiający. Odpowiednie prześwity między sekcjami roboczymi przekładają się na pracę bez zapychania, podcięcie struktury korzennej poplonu/chwastu na całej szerokości roboczej oraz intensywne mieszanie resztek z glebą. Do maszyny dostępne jest oświetlenie z tablicami odblaskowymi pozwalające na bezpieczne podróżowanie nawet po zmierzchu. Dostępne wały doprawiające pozawalają dostosować maszynę do swoich potrzeb oraz budżetu.

Przemyślany design dla pracy na przednim układzie zawieszenia ciągnika

Kultywator czołowy Rolmako jest dostępny dla szerokości roboczej 3,0 m i został opracowany zarówno do podstawowej uprawy ścierniska jak i do uprawy przedsiewnej na suchych, ciężkich gruntach. Element roboczy stanowi ząb SW o wymiarach 70x12 mm z indywidualną sprężynową amortyzacją każdego z nich. Amortyzatory sprężynowe zapewniają płynną pracę oraz ochronę elementu roboczego przed uderzeniami kamieni. Możliwe jest zastosowanie redlicy wąskiej przedsiewnej lub gęsiostopy o szerokości 180 mm. Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie wzmocnienia zęba na najtrudniejsze warunki polowe. Całość uprawy wykańczana jest przez wał doprawiający, którego rodzaj można wybrać spośród dostępnych wariantów dostosowując maszynę do celu uprawy oraz warunków na polu. Wał w zależności od typu w różnym stopniu zapewnia dodatkowe zagęszczenie gleby, pomaga utrzymać głębokość roboczą, rozbija bryły oraz równa powierzchnię pola. Kultywator na przedni TUZ pozwala połączyć siew i uprawę w jednym przejeździe bez wzrostu zapotrzebowania na siłę udźwigu tylnego podnośnika - to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy.Kombinacja urządzeń uprawowych w celu poprawy jakości uprawy oraz jej uproszczeniu

W celu stworzenia idealnych warunków do siewu i ograniczenia liczby przejazdów po polu przed tym zabiegiem ekonomicznie uzasadnione jest wspomaganie działania sekcji roboczych maszyn zawieszanych z tyłu ciągnika, montując na przedni TUZ ciągnika kultywator uprawowy. Kultywator na przedni TUZ Rolmako jest idealny do stosowania w połączeniu z dodatkowymi narzędziami montowanymi z tyłu ciągnika, takimi jak np. agregat uprawowo-siewny, siewnik zbożowy, wał dogniatający, agregat talerzowy lub inny kultywator ścierniskowy. Dzięki takiemu połączeniu jednym przejazdem możemy uzyskać efekt dwóch operacji na polu, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Dzięki kombinacji z agregatem uprawowo-siewnym możemy uzyskać efekt jednoprzejazdowego siewu uproszczonego. Agregat na przedni TUZ może również zapewnić zadowalający efekt wyrównywania redlin po wykopaniu ziemniaków.

Budowa maszyn1. Belka z oświetleniem LED

Wybór tego akcesoria jest niezbędny dla maszyn, które będą poruszać się po drogach publicznych

2. Wieża trzypunktowego układu zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny kultywatora na przedni TUZ. Solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

3. Zęby kultywatora

Ząb SW 72 mm x 12 mm lub ST 90 x13 mm ma zastosowanie przy trudnych uprawach przedsiewnych oraz z użyciem podcinacza o szerokości 280 mm przy ciężkich pracach ścierniskowych. Ząb dostępny jest ze sprężyną pomocniczą, przeznaczony na panujące ekstremalnie trudne warunki.

4. Elementy robocze PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

5. Mechaniczna regulacja głębokości

Standardowa mechaniczna regulacja głębokości pracy jest łatwa w obsłudze - odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi.

6. Wał uprawowy

Aby dobrze uprawić glebę niezbędny jest dobór właściwego wału doprawiającego. Wybór zależy od tego, jaką mamy glebę i jaki efekt chcemy uzyskać. Każdy wariant wału jest skierowany do specyficznych warunków roboczych.

7. Ułożyskowanie wału

Masywne zespoły łożyskowe Premium w dwóch odmianach: wymagające konserwacji oraz bezobsługowe, w których ilość smaru wystarczy na cały okres użytkowania.

8. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

9. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

10. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

11. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.

12. Zrobotyzowane spawanie

Precyzja i powtarzalność komponentów maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu spawaniu. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym wykonujemy najbardziej wymagające prace spawalnicze.
Kultywator na przedni TUZ ciągnik zamiast martwego balastu


Zawieszenie kultywatora i wału doprawiającego z przodu ciągnika daje bardzo dobry efekt uprawowy. Maszyna dodatkowo pełni funkcję balastu i dociąża przednią oś ciągnika poprawiając sterowność podczas prowadzenia. Gleba po przejściu takiego agregatu jest wstępnie wyrównana, rozkruszona i dognieciona, co powoduje, że agregat zawieszony na tyle ciągnika ma znacznie ułatwione zadanie.
Pole zasiane takim zestawem jest idealnie równe, a późniejsze wschody również bardzo równomierne.