Sprzęt uprawowy na różne warunki glebowe, doskonałe możliwości dla kiełkowania nasion

Rolmako od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do upraw przedsiewnych. Nowe konstrukcje agregatów są efektem doświadczeń i prac rozwojowych firmy. Kompaktowy agregat uprawowy to nowa propozycja maszyny przeznaczonej do upraw przedsiewnych, która dzięki kompletnemu wyposażeniu spełnia wszystkie wymagania rolnika pragnącego precyzyjnie przygotować pole do optymalnego rozwoju plonów. Agregaty U 684 do upraw przedsiewnych to nowoczesne i ekonomiczne narzędzia pozwalające zaoszczędzić pieniądze potrzebne do przygotowania gleby przed siew. Agregaty wyposażone w sprzęg do siewnika tworzą wydajne zestawy uprawowo-siewne. Maszyna została zaprojektowana do efektywnego przygotowania pola pod siew. Odpowiednia budowa agregatu pozwala na redukcję ilości przejazdów do tego koniecznych.

Uprawa mocno zbrylonej, twardej gleby i wyrównanie nierównej powierzchni pola

Idealne pole pod siew powstaje, gdy po uprawie drobnoziarnista, dobrze rozdrobniona gleba zalega w strefie zasiewu, natomiast na powierzchni znajduje się mocniej zbrylona ziemia. Właśnie takie warunki powstają po uprawie kompaktowym agregatem Rolmako. Dzięki zastosowaniu kultywatora przedsiewnego Rolmako w jednym przejeździe można połączyć wszystkie operacje robocze potrzebne dla przygotowania doskonałego podłoża siewnego we wszystkich warunkach. Kompaktowy agregat może pełnić jeszcze jedną funkcję - po podniesieniu zębów ponad powierzchnię gleby maszynę można wykorzystać jako wał uprawowy. Przedni i tylny wał oraz dwie włóki mogą być wykorzystane do równania powierzchni pola oraz rozbicia brył. Przejazd wałami po uprawie pożniwnej wpływa na przyspieszenie procesu rozkładu resztek pożniwnych.Elementy robocze do jesiennego lub wiosennego przygotowania gleby przed siew

Kompaktowe agregaty uprawowe reprezentują najlepszą grupę maszyn do upraw przedsiewnych. Poszczególne modele są przeznaczone dla wymagających warunków, aby zaspokoić potrzeby nowoczesnych gospodarstw. Dzięki dużemu wyborowi akcesoriów każdy rolnik znajdzie z pewnością rozwiązanie, które odpowiada jego potrzebom. Agregat posiada wytrzymałą konstrukcję ramową i wyposażony jest w najmocniejsze wzmocnione zęby, które rozmieszczone są w 2 lub 4 rzędach. Wszystkie warianty zębów do kompaktowych agregatów uprawowych są komponentami wysokiej jakości, które gwarantują dużą odporność na zużycie i przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Ta kombinacja z przednim i tylnym wałkiem uprawowym, dwiema włókami równającymi i opcjonalnym sprzęgiem do siewnika optymalizuje wydajność uprawy.

Budowa maszyn1. Tylna belka z oświetleniem LED

Opcjonalnie belkę z oświetleniem LED można wyposażyć w ramkę tablicy rejestracyjnej z podświetleniem dla maszyn, które będą zgłaszane w urzędzie komunikacji.

2. Masywny dyszel

Dyszel z wahliwą belką III kategorii zaczepu ciągnika daje dużą stabilność podczas pracy uprawowej oraz w trakcie przejazdów na pole.

3. Zaczep dyszla

Dzięki zastosowaniu podkładek i tulejek z najwytrzymalszych tworzyw belka zaczepowa nie wymaga smarowania. Wyposażona jest w wymienne hartowane końcówki zaczepu. Opcjonalne formy sprzęgania to ucho dyszla lub zaczep kulowy K80.

4. Wózek transportowy

Wózek transportowy na kołach 400/6015,5 wyposażony jest w błotnik. Znajduje się za wałem doprawiającym, dzięki niemu zawsze możliwy jest bezpieczny transport.

5. Dwa warianty hamulca

Maszyny rolnicze oraz ich kombinacje przekraczają wagę całkowitą 3500 kg. W celu poruszania się po drogach publicznych muszą zostać wyposażone w hamulec pneumatyczny lub hydrauliczny. W przypadku maszyn przekraczających w/w wagę niewyposażonych w hamulec obowiązuje zakaz poruszania się po drogach publicznych.

6. Spulchniacze śladów
ciągnika

Regulacja głębokości zębów spulchniaczy odbywa się stopniowo bez użycia dodatkowych narzędzi.

7. Włóka przednia

Włóka wyposażona jest w amortyzację sprężynową, regulacja odbywa się mechanicznie. Jej zadaniem jest kruszenie brył i wyrównywanie pola.

8. Wał przedni strunowy
450 mm

Standardowy wał strunowy z listwami z płaskownika może zostać zastąpiony rurowym o tej samej średnicy.

9. Dwa lub cztery rzędy zębów

Wersja bazowa z czterema rzędami zębów (do wyboru ząb SU i SA) lub dwoma rzędami zębów (do wyboru ząb SG lub SX).

10. Ekrany boczne

Aktywne ekrany umiejscowione na skraju elementów roboczych ograniczają strefę odkładania ziemi zapobiegając powstawaniu kolein na łączeniach przejazdów.

11. Amortyzacja ramion
agregatu

Ramiona agregatu zabezpieczone są przed przeciążeniem amortyzatorem sprężynowym, dzięki temu ramiona układają się do kształtu powierzchni pola.

12. Wał uprawowy

Aby dobrze uprawić glebę niezbędny jest dobór właściwego wału doprawiającego. Wybór zależy od tego, jaką mamy ziemię i jaki efekt chcemy uzyskać. Każdy wariant wału jest skierowany do specyficznych warunków roboczych.

13. Regulacja głębokości

W maszynie zastosowano wygodną regulację głębokości pracy. Nastawienie jest szybkie i precyzyjne. Regulacja odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi z zastosowaniem bezstopniowej korby.

14. Włóka tylna

Druga włóka lekko wyrównuje glebę po jej spulchnieniu przez zęby. Wyposażono ją w docisk sprężynowy.

15. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

  • U 684 STANDARD
  • U 684 PRO