Ciężka brona ścierniskowa U 671 nadaje się doskonale do uprawy podorywkowej skutecznie zastępującej orkę. Podczas uprawy ścierniska ciężka rama gwarantuje odpowiednie dociążenie każdego talerza. Dzięki perfekcyjnemu wysklepieniu talerza oraz odpowiedniemu ustawieniu jego natarcia jeden przejazd maszyną wystarczy, aby gleba była prawidłowo uprawiona. Masywna z dużym odstępem między talerzami brona U 671 poradzi sobie wszędzie tam, gdzie gleba szybko wysycha i jest ekstremalnie twardo, a klasyczne narzędzia się nie sprawdzają. Maszyna występuje w dwóch wersjach standard oraz PRO, podstawową różnicą jest usytuowanie wózka transportowego za lub przed wałem doprawiającym.
Brona talerzowa do zadań specjalnych
Skuteczny wynik uprawy
Ta brona talerzowa za jednym przejazdem oferuje wynik podcięcia i wymieszania resztek pożniwnych niedostępny dla konkurencji nawet po dwukrotnie wykonanej operacji. Trudna praca na ściernisku po kukurydzy zebranej na ziarno oraz uprawa ugorów jeszcze nigdy nie była tak dokładna i efektywna. Brona talerzowa U 671 jest zaprojektowana do szybkiego i sprawnego przygotowania gleby już przy niewielkich głębokościach roboczych. Łatwość przenikania do gleby, to zasługa właściwego rozkładu masy na maszynie. Doświadczenia pokazały, że większy prześwit pod ramą oferuje większe możliwości dla użytkownika, zwłaszcza w przypadku dużych pozostałości roślinnych. Jest to propozycja dla wymagających Klientów zapewniająca bardzo długie użytkowanie bez wymiany części eksploatacyjnych
Nad-wymiarowe kluczowe podzespoły
Ciężka brona ścierniskowa to projekt o wysokiej jakości, który został przetestowany w najtrudniejszych warunkach glebowych. Rama maszyny, elementy robocze, system transportowy oraz układ hydrauliczny dowiodły o swojej niezawodności podczas długich testów uprawowych. Największy nacisk na uprawianą glebę w przeliczeniu na jeden element roboczy – przez co w rezultacie maszyna z łatwością wchodzi w ziemię, nawet w bardzo trudnych warunkach. Prezentując ten model przestajemy być skromni, brona talerzowa U 671 z powodzeniem może rywalizować z najdroższymi maszynami marek premium, przewyższając w większości czynników produkty konkurencji.
Budowa maszyn
1. Tylna belka z oświetleniem
LED
2. Zaczep dyszla
3. Masywny dyszel
4. Wózek transportowy
5. Dwa warianty hamulca
6. Koła podporowe
7. Elementy robocze
8. Ułożyskowanie talerzy roboczych
9. Amortyzatory LongLife
10. Talerz niwelujący z amortyzatorem
11. Zgrzebło palcowe
12. Wał uprawowy
13. Ustawienie głębokości pracy
14. Automatyczna blokada ramion
15. Regulacja pozycji talerza
- Talerze OFAS 620 mm x 6 mm, amortyzator gumowy LongLife Ø50 mm x 210 mm, bezobsługowe łożyska FKL, rozstaw między rzędami talerzy 105 cm, wał rurowy Ø500 mm. Wersja półzawieszana wyposażona jest w koła 520/50-17 oraz hamulec pneumatyczny (wózek transportowy znajduje się za wałem doprawiającym). Maszyny o szerokości 5,0 m i 6,0 m producent zaleca zamawiać z IV kategorią zaczepu ciągnika. W maszynie U 671 PRO wózek transportowy znajduje się przed wałem doprawiającym, ten wariant maszyny wyposażony jest w hydrauliczną regulację głębokości.
- Belka ze zgrzebłem palcowym
- Grządziel PRO+
- Hamulec hydrauliczny
- Hydrauliczna regulacja głębokości
- Hydrauliczne składanie talerzy do pozycji transportowej
- Hydrauliczna regulacja tylnej belki z talerzami
- Hydrauliczne tylne koło transportowe 400/60-15.5
- Koła podporowe 400/60-15.5 do wersji półzawieszanej
- Talerze niwelujące z amortyzatorem
- Przednie tablice odblaskowe (maszyny zawieszane)
- Przednia belka z oświetleniem LED (maszyny półzawieszane)
- Tylna belka z oświetleniem LED
- Ramka tablicy rejestracyjnej z podświetleniem
- Bezobsługowe zespoły łożyskowe wałuBelka ze zgrzebłem palcowym
- Wał rurowy Ø600mm
- Wał zębaty Packer Ø550/650 mm
- Wał Crosskill Ø500 mm
- Wał pierścieniowy Ø500/600 mm
- Wał sprężynowy Ø550 mm
- Wał gumowy Ø500/700 mm
- Wał oponowy Ø600 mm
- Wał z pierścieni stalowych 48-52 HRC Ø600 mm
- Wał T-ring Ø500/600 mm
- Wał U-ring Ø540 mm
- Wał pryzmatyczny ORION Ø500 mm
- Tandem wał rurowy Ø400 plus strunowy Ø400 mm*
- Tandem rurowy Ø400 mm*
- Tandem U-ring Ø540 mm*
*) wały tandem dostępne tylko w wersji U 671 PRO.
Najczęściej wybierane akcesoria
Cultivation tools
Talerz 620 x 6 mm
Kombinacja kształtu talerza i optymalnego kąta grządzieli możliwe stało się osiągnięcie cało-powierzchownej uprawy już od głębokości roboczej 7 cm. Talerze o dużej średnicy i grubości to kilkukrotnie więcej materiału do zużycia w porównaniu do elementów roboczych o mniejszym rozmiarze. Maksymalizuje to czas pracy maszyny i zmniejsza koszty serwisowania. Jakość stali i doświadczenie zdobyte przez wieloletnią produkcję włoskiej firmy OFAS gwarantuje najwyższej jakości produkt, który został już zaaprobowany na całym świecie.
Kąt natarcia talerza
Duża odległość między talerzowymi elementami roboczymi oraz wysoki prześwit pod ramą maszyny to ważna cecha, która w połączeniu z agresywnym kątem natarcia elementów roboczych pozwala na uzyskanie dobrych wyników pracy na ściernisku po kukurydzy i innych trudnych uprawach. Opcjonalna grządziel PRO+ to efekt pracy konstruktorów, których celem jest uzyskanie jeszcze lepszego cało-powierzchniowego podcięcia pracując broną talerzową możliwie płytko. Optymalna geometria talerzy zapewnia wysoką jakość pracy przy bardzo dobrej wydajności i wysokim udziale zmieszanych resztek roślinnych. Nawet w przypadku częściowego zużycia talerzy, nie tracą one idealnego kąta pracy.
See more https://www.rolmako.pl/armspro+.pdf
Zgrzebło palcowe
Narzędzie jest umieszczone między rzędami dwóch sekcji talerzowych, ma regulowaną wysokość pracy oraz kąt nachylenia. Kontrolują one w ten sposób przepływ strumienia gleby z wymieszanymi resztkami organicznymi i poprawiają rozłożenie resztek słomy pożniwnej na całej powierzchni pola. Zgrzebło palcowe pracuje bez kontaktu bezpośredniego w ziemi, zatrzymuje glebę, pozwalając tylnej sekcji talerzowej na swobodną pracę problemów z przerobieniem dużej ilości ziemi. Zgrzebło dodatkowo może być zamontowane między tylną belką z talerzami a wałem doprawiającym, regulując w ten sposób przepływ masy uprawowej na wał doprawiający.
Zgrzebło sprężynowe
Producent opcjonalnie montuje za sekcją talerzową belkę ze zgrzebłem sprężynowym, które rozciąga słomę po powierzchni pola nie pozostawiając miejsc, gdzie duże nagromadzenie słomy uniemożliwia prawidłową uprawę. Staranne rozprowadzenie słomy ma wielkie znaczenie, ponieważ kolejnej roślinie uprawowej zapewnia się te same warunki rozwoju na całej powierzchni pola. Zgrzebło sprężynowe jest doskonałym narzędziem uzupełniającym uprawę, zapewnia lepsze warunki startowe wysiewanym roślinom.
Siewnik poplonu APV
Nasze maszyny uprawowe wyposażamy w siewniki poplonów przy współpracy ze specjalistami z firmy APV, którzy posiadają w ofercie szeroką gamę siewników do poplonu oraz nawozu. Cała gama produktów oraz dostępne akcesoria dostępne na stronie firmowej producenta (https://www.apv-polska.pl). Dzięki połączeniu etapów roboczych poprzez zastosowanie siewników do międzyplonów APV na maszynach uprawowych Rolmako ogranicza się niepotrzebne przejazdy. Urządzenia APV zapewniają możliwość precyzyjnego rozsiewania międzyplonów i podsiewów nawet w najmniejszych dawkach.
Wały doprawiające
Ugniatanie, zgęszczenie gleby, kruszenie grud oraz wyrównanie powierzchni pola to dopełnienie uprawy następujące po pracy narzędzi roboczych maszyn uprawowych, zadanie to przejmuje wał tylny. Wybór odpowiedniego wału doprawiającego ma duży wpływ na cały proces pracy oraz charakterystykę zastosowania maszyny uprawowej, dlatego w Rolmako udostępniamy gamę wałów uprawowych różniących się kształtem, rodzajem zastosowanego materiału, średnicą zewnętrzną, wagą oraz co najważniejsze przeznaczeniem uprawowym. Wybór wału zależy od tego, jaką mamy glebę oraz jaki efekt uprawowy chcemy uzyskać. W Rolmako świadczymy fachowe usługi doradcze podczas konfiguracji urządzeń rolniczych zmierzające do właściwego dostosowania maszyny uprawowej do warunków, w jakich ma pracować.
Najważniejsze właściwości
Piasta talerza
Bezobsługowa piasta z wytrzymałym dużym skośnym łożyskiem kulowym osadzonym na hartowanym wałku jest w stanie przenosić bardzo duże obciążenia. Łożysko nie wymaga konserwacji (brak punktów smarowniczych), jest perfekcyjnie uszczelnione i zabezpieczone przed ewentualnym zanieczyszczeniem. Jest to w pełni zintegrowany systemem łożyskowy piasty, uszczelniony i wypełniony smarem na cały okres trwałości eksploatacyjnej zespołu. Co więcej, trwałość eksploatacyjna piasty jest trzykrotnie większa niż tradycyjnego łożyska. Wydłuża to okres użytkowania maszyny, co pozwala zredukować ilość awarii, zaoszczędzić czas i pieniądze.
Amortyzator LongLife
Każdy talerz jest niezależnie montowany do ramy przy użyciu amortyzatora gumowego o przekroju 50 mm x 210 mm zapewniającego stałe utrzymanie głębokości roboczej, agresywne działanie uprawowe oraz działa, jako zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Gumowe elementy sprężynujące umożliwiają optymalne dopasowanie wgłębionych talerzy do konturów uprawianej gleby. Gumowe wałki poprzez długą drogę amortyzowania zapobiegają gwałtownym uderzeniom. Zapewnia się w ten sposób bezpieczeństwo ramie brony talerzowej oraz absolutną bezobsługowość zabezpieczenia przeciążeniowego z zachowaniem zadanej głębokości.
Regulacja przesuwu talerzy
Ciężka brona ścierniskowa U 671 wyposażona jest w regulację tylnej belki. System pozwala na przesunięcie tylnych talerzy względem przednich, co pozwala optymalnie ustawić sekcję roboczą na każdym etapie zużycia talerza. Ważny parametr brony talerzowej pozwalający na optymalizację uprawy przy zmieniających się warunkach. Standardowe mechaniczne ustawienie tego parametru jest szybkie, wystarczy odblokować przesuw odkręcając śrubę, zagłębić bronę w ziemi i wykonać powoli ruch ciągnikiem do przodu lub do tyłu, na końcu zabezpieczyć śrubą. Dostępny jest również jako opcja wariant hydraulicznego przesuwu tylnej belki z talerzami dla maszyn sztywnych.
Koła podporowe
Szerokie przednie koła podporowe zapewniają doskonałą kontrolę głębokości roboczej. Poprawiają one stabilizację pracy, zapewniają dodatkowe podparcie, co odciąża trzypunktowy układ zawieszenia ciągnika. Duża średnica kół pozwala na płynną pracę nawet na nierównym polu, gwarantuje doskonałą precyzję przy dużych szerokościach maszyn, pozytywnie wpływa na jakość uprawy, jako element stabilizujący maszynę w trakcie pracy.
Wózek transportowy
Półzawieszane brony talerzowe wyposażone są w hydrauliczny układ jezdny, który na czas uprawy jest podniesiony zapewniając dodatkowe dociążenie bronie talerzowej. Najistotniejsze jest jego położenie przed wałem doprawiającym, co pozwala znacząco przenieść środek ciężkości w kierunku ciągnika poprawiając rozkład masy na maszynie. Broną talerzową można pracować szybko, 15 km/h, płynnie pozostawiając pole dobrze wyrównane. Przejazdy maszyną po drogach są bezpieczniejsze większą część nacisku odbierają koła maszyny, a odciążony znacząco został podnośnik ciągnika.
Hydrauliczna regulacja głębokości
Hydrauliczna regulacja głębokości zapewnia optymalny komfort użytkowania oraz znacznie ułatwia czynności związane z ustawieniem tego parametru pracy. Łatwa i przyjazna dla operatora hydrauliczna regulacja głębokości pracy jest przeprowadzana za pomocą dystansowych klipsów na siłownikach. Wybór tej opcji jest uzasadniony gdy wymagana jest częsta zmiana głębokości pracy elementów roboczych maszyny.
Nowoczesna konstrukcja
Trzyczęściowa rama maszyny U 671 PRO, pozwala na lepszy rozkład ciężaru spoczywającego na maszynie, skrzydła brony talerzowej są lżejsze. Taka budowa pozwala na odsunięcie wału środkowego do tyłu, dzięki temu wały zachodzą na siebie. W stosunku do wałów montowanych w jednej linii taka konstrukcja wyeliminowała zupełnie możliwość zatorów. Przeniesienie osi przed wały doprawiające niesie za sobą szereg korzyści, pozwala na zamontowanie wałów w systemie tandem oraz przekłada się pozytywnie na prowadzenie maszyny po drogach i podczas pracy w polu. Cała seria bron talerzowych Rolmako U 671 PRO została zaprojektowana z myślą o współpracy z ciągnikami o dużej mocy, najlepszy efekt pracy jest widoczny przy dużych prędkościach roboczych.
Zespoły łożyskowe wału
Wprowadzeniem bezobsługowych łożysk do wałów uprawowych realizujemy ważną koncepcję zmniejszenia czasu potrzebnego do konserwacji maszyny do minimum. Obudowa wykonana z żeliwa sferoidalnego, ma 4 razy większą wytrzymałość od tej wykonanej z żeliwa szarego. Unikalna kombinacja uszczelnienia od góry oraz od wewnątrz jest obecnie najlepszym tego typu zabezpieczeniem do zastosowania w rolnictwie. Firma Rolmako przy każdym projekcie zwraca szczególną uwagę na najdrobniejsze elementy maszyn, które podczas eksploatacji mają znaczący wpływ na ilość czasu potrzebnego na konserwację, aby ograniczyć koszty i czas jaki trzeba poświęcić na przeglądy urządzeń rolniczych.
Stal zapewniająca przewagę nad konkurencją
Coraz większe i mocniejsze ciągniki rolnicze poddają elementy konstrukcyjne maszyn uprawowych coraz większym naprężeniom sięgającym granic ich możliwości. Od nowoczesnych konstrukcji rolniczych oczekuje się dużej wytrzymałości na obciążenia oraz wydłużonego okresu eksploatacji. Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji gatunkowych stali, dlatego przy produkcji naszych maszyn uprawowych używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC, stale węglowe i borowe do obróbki cieplnej oraz trudnościeralne Hardox. Zastosowanie jakościowych wyrobów hutniczych czyni nasze produkty wysokowytrzymałymi urządzeniami rolniczymi zdolnymi pracować przy dużych prędkościach roboczych z wysoką wydajnością powierzchniową.
Przewymiarowane konstrukcje
Maszyny uprawowe Rolmako wyróżniają się spośród konkurencji większą masą własną. Kadra firmy odpowiedzialna za rozwój buduje urządzenia rolnicze z myślą o najtrudniejszych warunkach pracy. Maszyny Rolmako uprawiają skutecznie ziemie w najbardziej wymagających regionach świata, bez konieczności ich dociążania. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne Cultivation tools, pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.
Wiele dostępnych konfiguracji
Duże doświadczenie eksportowe pozwoliło nam na zbudowanie oferty dostosowanej do oczekiwań Klienta. Duża liczba konfiguracji i doposażenia maszyn rolniczych pozwala dopasować urządzenie do warunków polowych w jakich przyjdzie mu pracować. Wiele lat pracy pracowników Rolmako nad udoskonalaniem wyrobów firmy pozwala nam dzisiaj dostarczać produkty najwyższej jakości do najbardziej odległych regionów świata, gdzie udowodniły one swoją przydatność w zróżnicowanych układach glebowych.