Rolmako jako jeden z nielicznych producentów narzędzi uprawowych posiada całą gamę maszyn, które zawieszone na przednim TUZ umożliwiają prowadzenie prac przed ciągnikiem. Natomiast drugi agregat zawieszony jest na tym samym ciągniku, ale na jego tylnym podnośniku. Jest to kombinacja maksymalnie optymalizująca efekt uprawowy. Nowa, wszechstronna brona talerzowa Rolmako na przedni TUZ ciągnika bazuje na sprawdzonym modelu kompaktowej brony talerzowej U 693, która sprawdziła się już w wielu zakątkach świata oraz w najróżniejszych warunkach glebowych. Brona na przedni TUZ ma konstrukcję dwubelkową. Na każdej z nich osadzone są sekcje z talerzami ustawionymi przeciwlegle. Kompaktowa konstrukcja zapewnia łatwy transport oraz bezproblemową pracę w polu. Disc harrow on the front three-point linkage przeznaczona jest do przygotowywania łoża siewnego oraz uprawy resztek pożniwnych. Wyrównywanie pola przez bronę pracującą przed ciągnikiem pozwala na zwiększenie prędkości roboczej zwłaszcza po orce w czasie pierwszej uprawy. Brona talerzowa montowana czołowo to idealne rozwiązanie do rozdrabniania materii organicznej, takiej jak ściernisko kukurydzy, rzepaku lub międzyplony. W pojedynkę lub w połączeniu z kultywatorem, cel ten osiąga się szybko i ekonomicznie. Maszyna dopasowuje się do podłoża poprzez gumowe połączenie słupicy talerza z ramą. Nie bez znaczenia jest fakt, iż brona dociąża przednią oś ciągnika zwiększając jego przyczepność i ograniczając poślizg kół, a tym samym zwiększając siłę uciągu.
Sprawdzona konstrukcja gwarantująca zadowolenie
Kombinacja urządzeń uprawowych w celu poprawy jakości uprawy oraz jej uproszczeniu
Disc harrow on the front three-point linkage jest jednym z frontalnych narzędzi firmy Rolmako, które poprzez charakter zamocowania na ciągniku pozwala na jego dodatkowe wykorzystanie. Ponadto wpływa pozytywnie na trakcję. Do brony talerzowej zamontowanej z przodu ciągnika firma Rolmako poleca zawieszenie na tylnym podnośniku wielofunkcyjnego kultywatora uprawowego U 436, który w niektórych konfiguracjach jest ciężkim urządzeniem i wymaga obciążenia z przodu ciągnika. Połączenie tych dwóch narzędzi pozwala wykonać talerzowanie i uprawę zębową w jednym przejeździe przy stosunkowo niewielkim obciążeniu dla ciągnika. Praca takim zestawem jest jak najbardziej uzasadniona w przypadku pracy na ściernisku z dużą ilością resztek pożniwnych oraz na ścierniskach ciętych wysoko lub na polach po zbiorach zboża. Wtedy pracująca przed ciągnikiem brona talerzowa ustawiona na płytką pracę, na kilka centymetrów tnie resztki pożniwne na tyle, że pracujący za nią głębiej gruber nie będzie się zapychał. Zestaw tego rodzaju ma takie same elementy robocze jak wiele tylnych rozbudowanych agregatów uprawowych, także stosowanych w uprawie ścierniskowej, które wymagają do współpracy dużo większych ciągników. Disc harrow on the front three-point linkage to maszyna przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników, nastawionych na optymalizację, precyzyjne i jak najlepsze przygotowanie wierzchniej warstwy gleby tuż przed siewem oraz wydajnej uprawy ścierniskowej przy jak najmniejszych poniesionych kosztach.
Przemyślany projekt zwiększający wydajność ciągnika
Agregat talerzowy Rolmako z przeznaczeniem na przedni TUZ jest idealny do stosowania w połączeniu z dodatkowymi narzędziami montowanymi z tyłu, takimi jak np. siewnik, wał dogniatający, kultywator lub inny agregat talerzowy. Dzięki takiemu połączeniu jednym przejazdem możemy uzyskać efekt dwóch operacji na polu dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Dzięki kombinacji z agregatem uprawowo-siewnym otrzymujemy wynik jednoprzejazdowego siewu uproszczonego. Disc harrow on the front three-point linkage może również zapewnić zadowalający efekt wyrównywania redlin po wykopaniu ziemniaków. Agregat jest dostępny dla szerokości roboczej 3 m i został opracowany zarówno do podstawowej uprawy ścierniska, jak i do uprawy wtórnej na suchych, ciężkich gruntach. Doskonale sprawdza się również dla przygotowania pola do siewu. Element płużny stanowią talerze o średnicy 510 mm lub 560 mm z indywidualną gumową amortyzacją oraz ułożyskowaniem dla każdego z nich. Amortyzatory gumowe na słupicach talerzy zapewniają płynną pracę oraz ochronę talerza przed uderzeniami kamieni. Głębokość robocza jest ustawiana za pomocą przednich, obrotowych kół podporowych, których regulacja odbywa się za pomocą sworzni. Talerze skrajne składają się do góry do pozycji pionowej, dzięki czemu zmniejsza się szerokość transportowa, aby ułatwić podróżowanie z maszyną po drogach publicznych. Pływające ekrany boczne z regulacją wysokości oraz wysuwu zapobiegają wydostawaniu się przerobionej ziemi poza obrys pasa roboczego.
Budowa maszyn
1. Belka z oświetleniem LED
2. Wieża trzypunktowego układu zawieszenia
3. Elementy robocze
4. Ułożyskowanie talerzy roboczych
5. Amortyzatory gumowe
6. Zawias skrajnego talerza
7. Ekrany boczne
8. Mechaniczna regulacja głębokości
9. Koła podporowe
10. Obciążniki
11. Jakościowa stal
12. Obróbka laserowa blach, rur i profili
13. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe
14. Zrobotyzowane spawanie
Najczęściej wybierane akcesoria
Cultivation tools
Talerze robocze
Standardowy talerz brony z agresywnym zębem 510 mm, opcjonalnie 560 mm. Standardowa grubość 4 mm, opcjonalnie 5 mm lub 6 mm. Dostępne również inne kształty talerza (gładki, z drobnym zębem oraz falisty talerz ALFA).
Ekrany boczne
Zastosowanie bocznych osłon niwelujących pozwala na utrzymanie ciętej i mieszanej słomy wewnątrz agregatu nie dopuszczając do powstawania pagórków i kolein podczas następnych przejazdów.
Przednie koła podporowe
Głębokość robocza jest ustawiana za pomocą przednich, obrotowych kół podporowych, których regulacja odbywa się za pomocą specjalnych sworzni oraz blokad.
Amortyzatory gumowe
Bezobsługowe zabezpieczenie przeciążeniowe. Gumowe elementy sprężynujące umożliwiają optymalne dopasowanie wgłębionych talerzy do konturów uprawianej gleby. Gumowe wałki 40 mm x 180 mm poprzez długą drogę amortyzowania zapobiegają gwałtownym uderzeniom. Zapewnia się w ten sposób bezpieczeństwo ramie brony talerzowej oraz absolutną bezobsługowość zabezpieczenia przeciążeniowego z zachowaniem zadanej głębokości roboczej.