Sprawdzona konstrukcja gwarantująca zadowolenie Rolmako

Jako jeden z nielicznych producentów narzędzi uprawowych posiada całą gamę maszyn, które zawieszone na przednim TUZ umożliwiają prowadzenie prac przed ciągnikiem. Natomiast drugi agregat zawieszony jest na tym samym ciągniku, ale na jego tylnym podnośniku. Jest to kombinacja maksymalnie optymalizująca efekt uprawowy. Nowa, wszechstronna brona talerzowa Rolmako na przedni TUZ ciągnika bazuje na sprawdzonym modelu kompaktowej brony talerzowej U 693, która sprawdziła się już w wielu zakątkach świata oraz w najróżniejszych warunkach glebowych. Brona na przedni TUZ ma konstrukcję dwubelkową. Na każdej z nich osadzone są sekcje z talerzami ustawionymi przeciwlegle. Kompaktowa konstrukcja zapewnia łatwy transport oraz bezproblemową pracę w polu. Brona talerzowa na przedni TUZ przeznaczona jest do przygotowywania łoża siewnego oraz uprawy resztek pożniwnych. Wyrównywanie pola przez bronę pracującą przed ciągnikiem pozwala na zwiększenie prędkości roboczej zwłaszcza po orce w czasie pierwszej uprawy. Brona talerzowa montowana czołowo to idealne rozwiązanie do rozdrabniania materii organicznej, takiej jak ściernisko kukurydzy, rzepaku lub międzyplony. W pojedynkę lub w połączeniu z kultywatorem, cel ten osiąga się szybko i ekonomicznie. Maszyna dopasowuje się do podłoża poprzez gumowe połączenie słupicy talerza z ramą. Nie bez znaczenia jest fakt, iż brona dociąża przednią oś ciągnika zwiększając jego przyczepność i ograniczając poślizg kół, a tym samym zwiększając siłę uciągu.Kombinacja urządzeń uprawowych w celu poprawy jakości uprawy oraz jej uproszczeniu

Brona talerzowa na przedni TUZ jest jednym z frontalnych narzędzi firmy Rolmako, które poprzez charakter zamocowania na ciągniku pozwala na jego dodatkowe wykorzystanie. Ponadto wpływa pozytywnie na trakcję. Do brony talerzowej zamontowanej z przodu ciągnika firma Rolmako poleca zawieszenie na tylnym podnośniku wielofunkcyjnego kultywatora uprawowego U 436, który w niektórych konfiguracjach jest ciężkim urządzeniem i wymaga obciążenia z przodu ciągnika. Połączenie tych dwóch narzędzi pozwala wykonać talerzowanie i uprawę zębową w jednym przejeździe przy stosunkowo niewielkim obciążeniu dla ciągnika. Praca takim zestawem jest jak najbardziej uzasadniona w przypadku pracy na ściernisku z dużą ilością resztek pożniwnych oraz na ścierniskach ciętych wysoko lub na polach po zbiorach zboża. Wtedy pracująca przed ciągnikiem brona talerzowa ustawiona na płytką pracę, na kilka centymetrów tnie resztki pożniwne na tyle, że pracujący za nią głębiej gruber nie będzie się zapychał. Zestaw tego rodzaju ma takie same elementy robocze jak wiele tylnych rozbudowanych agregatów uprawowych, także stosowanych w uprawie ścierniskowej, które wymagają do współpracy dużo większych ciągników. Brona talerzowa na przedni TUZ to maszyna przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników, nastawionych na optymalizację, precyzyjne i jak najlepsze przygotowanie wierzchniej warstwy gleby tuż przed siewem oraz wydajnej uprawy ścierniskowej przy jak najmniejszych poniesionych kosztach.Przemyślany projekt zwiększający wydajność ciągnika

Agregat talerzowy Rolmako z przeznaczeniem na przedni TUZ jest idealny do stosowania w połączeniu z dodatkowymi narzędziami montowanymi z tyłu, takimi jak np. siewnik, wał dogniatający, kultywator lub inny agregat talerzowy. Dzięki takiemu połączeniu jednym przejazdem możemy uzyskać efekt dwóch operacji na polu dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Dzięki kombinacji z agregatem uprawowo-siewnym otrzymujemy wynik jednoprzejazdowego siewu uproszczonego. Brona talerzowa na przedni TUZ może również zapewnić zadowalający efekt wyrównywania redlin po wykopaniu ziemniaków. Agregat jest dostępny dla szerokości roboczej 3 m i został opracowany zarówno do podstawowej uprawy ścierniska, jak i do uprawy wtórnej na suchych, ciężkich gruntach. Doskonale sprawdza się również dla przygotowania pola do siewu. Element płużny stanowią talerze o średnicy 510 mm lub 560 mm z indywidualną gumową amortyzacją oraz ułożyskowaniem dla każdego z nich. Amortyzatory gumowe na słupicach talerzy zapewniają płynną pracę oraz ochronę talerza przed uderzeniami kamieni. Głębokość robocza jest ustawiana za pomocą przednich, obrotowych kół podporowych, których regulacja odbywa się za pomocą sworzni. Talerze skrajne składają się do góry do pozycji pionowej, dzięki czemu zmniejsza się szerokość transportowa, aby ułatwić podróżowanie z maszyną po drogach publicznych. Pływające ekrany boczne z regulacją wysokości oraz wysuwu zapobiegają wydostawaniu się przerobionej ziemi poza obrys pasa roboczego.

Budowa maszyn1. Belka z oświetleniem LED

Wybór tego akcesoria jest niezbędny dla maszyn, które będą poruszać się po drogach publicznych.

2. Wieża trzypunktowego układu zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny brony talerzowej na przedni TUZ. Solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

3. Elementy robocze

Standardowy talerz brony z agresywnym zębem 510 mm, opcjonalnie 560 mm. Podstawowa grubość 4 mm, opcjonalnie 5 mm i 6 mm. Dostępne również inne kształty talerza (gładki, z drobnym zębem, talerz ALFA).

4. Ułożyskowanie talerzy roboczych

Piasta talerza wymagająca konserwacji lub bezobsługowa nasmarowana i uszczelniona na cały okres eksploatacji piasty.

5. Amortyzatory gumowe

Gumowe elementy sprężynujące umożliwiają optymalne dopasowanie wgłębionych talerzy do konturów uprawianej gleby. Zapewnia się w ten sposób bezpieczeństwo ramie brony talerzowej oraz absolutną bezobsługowość zabezpieczenia przeciążeniowego z zachowaniem zadanej głębokości roboczej.

6. Zawias skrajnego talerza

Brona talerzowa na przedni TUZ ciągnika o szerokości 3,0 m w pozycji roboczej przekracza szerokość 3,0 m. Wyposażono ją w dwa zawiasy, po jednym na stronę, które ustawione w pozycji transportowej pozwalają nie przekroczyć 3,0 m szerokości dopuszczającej urządzenia rolnicze do transportu po drogach publicznych.

7. Ekrany boczne

Zastosowanie bocznych osłon niwelujących pozwala na zachowanie ciętej i mieszanej słomy wewnątrz agregatu nie dopuszczając do powstawania pagórków i kolein podczas następnych przejazdów.

8. Mechaniczna regulacja głębokości

Standardowa mechaniczna regulacja głębokości pracy jest łatwa w obsłudze - odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi.

9. Koła podporowe

Stałą głębokość pracy zapewniają cztery skrętne koła podporowe z mechaniczną regulacją głębokości pracy. Stabilizują pracę narzędzi roboczych zapewniając płynne prowadzenie maszynie znajdującej się z przodu traktora.

10. Obciążniki

W bronie talerzowej na przedni TUZ ciągnika można zwiększyć docisk elementów roboczych do obrabianego podłoża poprzez zastosowanie dodatkowych kilogramów w postaci obciążników.

11. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

12. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

13. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.

14. Zrobotyzowane spawanie

Precyzja i powtarzalność komponentów maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu spawaniu. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym wykonujemy najbardziej wymagające prace spawalnicze.
Narzędzia uprawowe


  • Talerze robocze
  • Ekrany boczne
  • Przednie koła podporowe
  • Amortyzatory gumowe
Talerze robocze

Standardowy talerz brony z agresywnym zębem 510 mm, opcjonalnie 560 mm. Standardowa grubość 4 mm, opcjonalnie 5 mm lub 6 mm. Dostępne również inne kształty talerza (gładki, z drobnym zębem oraz falisty talerz ALFA).

Ekrany boczne

Zastosowanie bocznych osłon niwelujących pozwala na utrzymanie ciętej i mieszanej słomy wewnątrz agregatu nie dopuszczając do powstawania pagórków i kolein podczas następnych przejazdów.

Przednie koła podporowe

Głębokość robocza jest ustawiana za pomocą przednich, obrotowych kół podporowych, których regulacja odbywa się za pomocą specjalnych sworzni oraz blokad.

Amortyzatory gumowe

Bezobsługowe zabezpieczenie przeciążeniowe. Gumowe elementy sprężynujące umożliwiają optymalne dopasowanie wgłębionych talerzy do konturów uprawianej gleby. Gumowe wałki 40 mm x 180 mm poprzez długą drogę amortyzowania zapobiegają gwałtownym uderzeniom. Zapewnia się w ten sposób bezpieczeństwo ramie brony talerzowej oraz absolutną bezobsługowość zabezpieczenia przeciążeniowego z zachowaniem zadanej głębokości roboczej.