Mała wyspecjalizowana
brona talerzowa

U 645 to brona zbudowana z myślą o pracy w winnicach i sadach. Lekka dla ciągnika i krótka w budowie są to ważne cechy pozwalające używać maszynę wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na manewrowanie i pracę większymi maszynami. Elementy robocze brony odwracają ziemię, eliminując chwasty, ściernisko i inne resztki roślin. Talerze zamontowane są pod optymalnym kątem dla większej prędkości i mniejszego zużycia paliwa. Brona talerzowa do winnic i sadów pozwala na bardziej powierzchowną i delikatną uprawę. Niezależne talerze i amortyzacja gumowa sprawia, że maszyna jest elastyczna tzn. może pracować na glebach kamienistych. Jest to znakomite urządzenie do przygotowania gleby w winnicach, wykonywania prac ziemnych, sprzyjający natlenianiu i mieszaniu materii organicznej.
Idealne narzędzie do pracy
w winnicach i sadach

Brona U 645 posiada wszystkie cechy większych bron talerzowych, które wyposażone są w ten sam amortyzator gumowy, kąt natarcia oraz ułożyskowanie talerza itd. Podstawę dla budowy maszyny stanowiła kompaktowa brona talerzowa, dostosowana została kategorią zaczepu oraz wielkością do współpracy z ciągnikami sadowniczymi. Brona do winnic i sadów U 645 zapewnia doskonałą penetrację nawet na ubitych lub twardych glebach dzięki orientacji elementów roboczych i dużemu naciskowi na dysk. Rama o wysokiej wytrzymałości konstrukcyjnej o stałej lub zmiennej szerokości. Niezależne talerze zębate z amortyzatorami gumowymi są zastosowane dla maksymalnej adaptacji do profilu podłoża nawet w obecności kamieni.


Zbudowana do współpracy
z ciągnikami sadowniczymi

Brony talerzowe non-stop do użytku w winnicach i arboretum, odpowiednie do ciągników od 40 do 100 KM, dostępne w szerokościach od 1,25 do 2,00 m mogą pracować na maksymalnej głębokości roboczej 15 cm. Duży prześwit dla optymalnego zarządzania chwastami lub pozostałościami po przycinaniu. Przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników, którzy muszą wykonywać prace międzyrzędowe na glebie ciężkiej, zbitej lub twardej. Doskonale nadaje się również do przykrywania nawozu. Brona talerzowa do winnic i sadów U 645 może być agregowana z ciągnikami I oraz II kategorii zaczepu.

Budowa maszyn1. Wieża trzypunktowego układu zawieszenia

Trzypunktowy układ zaczepu brony talerzowej zaprojektowano do sprzęgania z ciągnikami zgodnymi z kategorią I i II.

2. Elementy robocze

Standardowy talerz brony z agresywnym zębem 510 mm, opcjonalnie 560 mm. Standardowa grubość 4 mm, opcjonalnie 5 mm i 6 mm. Dostępne również inne kształty talerza (gładki, z drobnym zębem, talerz ALFA).

3. Ułożyskowanie talerzy roboczych

Piasta talerza wymagająca konserwacji lub bezobsługowa nasmarowana i uszczelniona na cały okres eksploatacji.

4. Elementy płużne PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

5. Amortyzatory gumowe

Gumowe elementy sprężynujące umożliwiają optymalne dopasowanie wgłębionych talerzy do konturów uprawianej gleby. Zapewnia się w ten sposób bezpieczeństwo ramie brony talerzowej oraz absolutną bezobsługowość zabezpieczenia przeciążeniowego z zachowaniem zadanej głębokości roboczej.

6. Wał uprawowy

Aby dobrze uprawić glebę niezbędny jest dobór właściwego wału doprawiającego. Wybór zależy od tego, jaką mamy ziemię i jaki efekt chcemy uzyskać. Każdy wariant wału jest skierowany do specyficznych warunków roboczych.

7. System czyszczenia wałów

Elementy czyszczące wykonane z trudnościeralnej hartowanej stali borowej.

8. Mechaniczna regulacja głębokości

Standardowa mechaniczna regulacja głębokości pracy jest łatwa w obsłudze - odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi.

9. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

10. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

11. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

12. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.
Wyposażenie
Standardowe
 • Talerz uzębiony o średnicy 510 mm wykonany ze stali borowej 45-48 HRC, stożkowe ułożyskowania talerzy (smarowanie co 150 ha dla maszyny o szerokości 3,0 m), amortyzator gumowy 40 mm x 180 mm oraz wał rurowy Ø500 mm. Na życzenie Klienta montowany jest talerz gładki lub z drobnym uzębieniem.
Wyposażenie
Opcjonalne
 • Talerze o średnicy 560 mm
  (stal borowa 45-48 HRC)
 • Talerze OFAS Włochy
  (twardość 48-52 HRC) średnica 510 mm
 • Talerze OFAS Włochy
  (twardość 48-52 HRC) średnica 560 mm
 • Łożyska stożkowe SKF
 • Piasta bezobsługowa AgriHub
 • Piasta bezobsługowa SKF
Wały tylne
Opcjonalne
 • Wał strunowy z listwami prostymi Ø460 mm
 • Wał strunowy z listwami uzębionymi Ø460 mm
 • Wał zębaty Packer Ø460mm
 • Wał rurowo-pierścieniowy Ø450 mm
 • Wał Crosskill Ø400 mm
 • Wał pierścieniowy Ø500 mm
 • Wał sprężynowy Ø470 mm
 • Wał gumowy Ø500 mm
 • Wał z pierścieni stalowych 48-52 HRC Ø600 mm